Právě si prohlížíte Farní informace / 22. prosince

Farní informace / 22. prosince

  • Rubriky příspěvkuInformace

Informace ke stažení zde!

Milí přátelé,

za dva dny touto dobou budeme už prožívat vigilii Kristova narození. Možná už budeme mít snědeného kapra, děti snad dokonce už rozbalené dárky, a tak bude čas na to, abychom se na chviličku setkali u skleničky něčeho dobrého a společně chválili Otce za tuto událost, která jednou provždy změnila chod dějin a celého světa, a připili si na to, aby třeba letos konečně změnila i naše životy.

Pokud si tedy s námi opravdu chcete virtuálně přiťuknout, spojte se s námi na Štědrý večer přesně v 20:00 přes tento odkaz:

https://www.facebook.com/events/1046158272562648/

Víte, že my obláti nejsme přímo fanoušci streamovaných mší a bohoslužeb všeho druhu, ale krátký streamovaný přípitek jistě společně zvládneme. Opravdu moc se na vás těšíme! Sice uvidíte jen vy nás, ale my se budeme do kamery dívat tak urputně, že vás tam budeme nejen tušit, ale zaslechneme určitě i cinknutí skleniček 😊. Podmínka je jen jedna, vlastně dvě… 😊: kliknout na odkaz a nachystat si skleničku s vínem, pivem nebo něčím jiným dobrým. U dětí se toleruje kofola 😊.

Odkazů bude tentokrát povícero. Tak snad to nespleteme… Další odkaz je na video-přání, které jsme za naše farnosti poslali všem starostkám a starostům všech obcí na území našich farností. Jelikož se letos nemůžeme při „půlnočních mších“ setkat s lidmi, kteří do kostela chodí třeba právě jen o Vánocích, chtěli jsme jim za nás všechny popřát alespoň touto formou. Požádali jsme starosty, aby toto přání, pokud možno, zveřejnili nebo alespoň rozeslali odkaz na něj. O totéž teď chceme požádat i vás. Pokud máte ve svém okolí někoho, komu by naše přání mohlo udělat radost, neváhejte.

Odkaz je zde: https://www.youtube.com/watch?v=gLhPnIf7LdE

Poslední odkaz je pro vás a vaše blízké. Naše děti celý advent plnili při náboženství on-line tzv. adventní výzvy. A poslední z nich byla opravdu těžká… natočit zpívanou koledu. Bonus byl i za tanec, ale jak sami uvidíte, do tance dětem moc nebylo 😊 Video je to ale krásné. Tak se mrkněte: https://youtu.be/H3QjVUePvEk

A znovu vás zveme na náš plaský betlém. Moc se těšíme, že se na něj přijdete podívat. Ideálně navečer, kdy bude osvícený.

Milí přátelé, s mnoha z vás se jistě setkáme při „štědroodpoledních“ bohoslužbách. Co bude na Boží hod, ještě nevíme… Pokud nevstoupíme do pátého stupně PSA, proběhne všechno tak, jak je naplánováno. Pokud by ke zhoršení situace došlo, museli bychom se pravděpodobně znovu omezit jen na podávání sv. přijímání. Prosíme vás tedy, abyste sledovali naše farní webové stránky (http://omifarnostizapad.cz/), popř. farní profil na facebooku (https://www.facebook.com/omifarnostizapad).

V každém případě vám chceme za celou naši komunitu popřát Vánoce doprovázené tou radostí, kterou nám nikdo a nic nemůže vzít (srv. Jan 16,22).

Vaši misionáři obláti