Právě si prohlížíte Farní informace / 3. prosince

Farní informace / 3. prosince

  • Rubriky příspěvkuInformace

Informace ke stažení zde.

Milí přátelé,

blíží se druhá neděle adventní, a proto vám spolu s pozdravy posíláme samozřejmě i druhou bohoslužbu v obýváku. Text najdete jako vždy v příloze tohoto mailu, ale také na našich farních webových stránkách (http://omifarnostizapad.cz/) nebo na farním facebookovém profilu (OMI farnosti-západ). Děkujeme všem, kteří se s námi podělili o zkušenost první adventní domácí modlitby. My se ji modlíme jako komunita spolu s vámi. A je to síla 😊! Díky.

Od sobotního dopoledne bude opět k dispozici i další adventní video-přání jedné naší farní domácnosti. K připalování první adventní svíčky nám, jak už jistě víte, přáli Scherbaumovi (https://www.youtube.com/watch?v=Fp5qVvNqd8c) z Dolní Bělé, kterým moc děkujeme. A k druhé neděli adventní nám všem popřeje… to si ještě chvíli musíte počkat a nechat se překvapit!

Pokud jde o adventní eucharistie, ty budou probíhat i nadále tak, jak jsme vám oznámili. Rozpisy jsou na nástěnkách a znovu i na webu a FB.

Pokoušíme se pomalu dávat dohromady i vánoční bohoslužby. Po několikadenním rozvažování a zároveň po potvrzení ze strany biskupství jsme se rozhodli, že letos s vámi oslavíme štědrovečerní mše pouze během odpoledne a časného večera. Chceme se tak vyhnout nekontrolovatelnému příchodu lidí na tzv. „půlnoční“. Na vánoční eucharistie bude opět třeba se přihlásit. Možnost přihlášení bude již od této neděle v každém z našich kostelů, kde probíhají adventní bohoslužby. Prosíme vás, abyste se přihlásili co nejdříve a také abyste dali vědět svým příbuzným, popř. známým, kteří obvykle na mši nechodí, ale na Vánoce by rádi přišli. I ty můžete v zastoupení přihlásit na jednu z vánočních mší.

Předpokládaný program vánočních eucharistií:

Štědrý den: čtvrtek 24. prosince

Žebnice 14:00 a 15:00

Křečov 14:00 a 15:00

Nečtiny 14:30

Manětín 16:00

Dolní Bělá 16:30 a 17:30

Ledce 16:30 a 17:30

Boží hod vánoční: pátek 25. prosince

Dolní Bělá 8:00 a 9:00

Manětín 8:00 a 9:00

Obora 9:00 a 10:00

Ledce 10:30 a 11:30

Křečov 10:30

Všeruby 11:30

Nečtiny 14:00

Tento rozpis bude platný, pokud se na současné situaci do Vánoc nic podstatného nezmění.

Dále chceme také poděkovat vám, kteří jste se s námi podělili o své fotografie adventních věnců, především v rámci naší farní dětské adventní výzvy. Výzva druhého týdne je ovšem pro děti daleko zapeklitější… Mají totiž splnit jeden úkol zadaný maminkou… O tom, jak se jim to dařilo, si budeme s dětmi povídat na dalším on-line náboženství v pondělí 7. prosince v 16:00.

Informovat vás chceme také o tom, jak to vypadá s naším farním dárkem pro pana Jaroslava. Jak víte, zapojili jsme se do projektu Českého rozhlasu „Ježíškova vnoučata“, který se snaží dělat radost osamělým starším lidem. Vybrali jsme si jako farnost pana Jaroslava z domu pro seniory z Města Touškova. Pan Jaroslav si přál nový notebook. Děkujeme vám všem, kteří jste přispěli! Počítač jsme pořídili za 9 255,- Nyní do něj přidáváme ještě trochu paměti navíc 😊 a jsme domluveni s paní pečovatelkou, která má v domově projekt na starosti, že bychom ho v nejbližší době předali. Velké díky! Fotografii počítače posíláme v příloze.

Za týden se vám opět ozveme s třetí adventní bohoslužbou v obýváku. Do té doby vám přejeme pokud možno pokojné adventní dny a radost z Pána, který přichází!

Vaši obláti.