Právě si prohlížíte Adventní odpočítávání

Adventní odpočítávání

  • Rubriky příspěvkuInformace

Milí přátelé,
v neděli 3. prosince vstoupíme společně do letošní adventní doby. Během nedělních eucharistií budeme v tento den v našich kostelích žehnat adventní věnce a také svíčky k letošnímu Adventnímu odpočítávání.
Ohlasy z předchozích ročníků nás vedou k tomu, že se chceme spolu s vámi i letos pokusit navodit adventní atmosféru a udělat předvánoční radost i po domech a v rodinách, kde možná nežijí lidé, kteří by pravidelně chodili do kostela nebo by přesně věděli, co vlastně advent znamená. A právě adventní dny jsou tou chvílí, kdy jsme všichni vůči tajemství našich životů otevřenější a citlivější k lidské i Boží blízkosti.
O první neděli adventní (3. prosince) si tak můžete na mši přinést svíčku (trochu větší, aby vydržela ideálně hořet po 24 večerů) nebo si v kostele jednu vyzvednout (budou vždy asi 4 k dispozici). Svíčky požehnáme a přidáme vám k nim také nový vánoční příběh, modlitbu, text vánočního evangelia a list papíru na zapisování vánočních přání. To všechno pak bude spolu se svíčkou putovat po domech. Pak už jen stačí, když si svíci v neděli 3. prosince večer doma zapálíte, posadíte se s rodinou, s přáteli nebo sami spojeni v duchu se svými blízkými kolem stolu, uděláte si chvilku klidu a času na to, abyste si společně vánoční příběh přečetli a třeba si jen obyčejně popovídali. Na přiložený list papíru můžete k danému datu napsat své jméno, třeba jen křestní, a přidat vánoční vzkaz nebo přání pro druhé. Pak svíčku spolu s příběhem, modlitbou, vánočním evangeliem a vzkazovým listem vezmete a předáte v okolí někomu známému: sousedovi, příbuznému, přátelům… Vysvětlete jim, prosíme, dobře, co s ní mají dělat. Udělejte to nejlépe hned druhý den (pokud vám to nevyjde, předejte svíčku tak rychle, jak budete moct). Ten, komu putovní svíci předáte dál, udělá další den (tedy optimálně 4. prosince) totéž. Každý den až do Vánoc by se tak mohla každá naše putovní svíčka rozhořet v 22 domácnostech. Pokud svíčka doputuje k svému cíli a najde tedy 24. prosince svého posledního majitele, ten může, bude-li chtít, zanést vzkazový list na faru v Plasích nebo v Dolní Bělé (popř. ho poslat poštou na adresy uvedené na listu) a my vzkazy zveřejníme na našich stránkách a sociálních sítích.
Těšíme se na to, že spolu s vámi rozjasníme advent v co nejvíce domovech v našich vesničkách, vesnicích a městech i letos.

Z Plas vás zdravíme a přejeme hezký adventní čas.