Výzva pro farnost XV.

  • Rubriky příspěvkuInformace

Milí farníci, máme pro vás další dávku informací! Ta hlavní je: Kristus vstal z mrtvých. Radujte se! Tím ale zdaleka nekončíme, tak prosím čtěte.

Celá výzva ke stažení kliknutím zde.

Milí přátelé z našich farností,

ne, Velikonoce nejsou za námi. Právě teď začínáme slavit jednu dlouhou týdenní neděli Vzkříšení! Budeme si doma číst jeden příběh setkání člověka se vzkříšeným Ježíšem za druhým. Všechno to jsou velmi osobní způsoby, kterými se nám Vzkříšený Pán „dává setkat“.

Ale možná nám může trochu hrozit něco podobného jako s rouškami nebo uvolňováním opatření… Že totiž polevíme… Pokušení říct si: „Postní doba je za námi, Triduum jsme oslavili, tak teď trochu klidu…“ je velké.  Ale právě v této pokračující podivné situaci duchovně polevit nesmíme. Pojďme se spolu jako společenství dál modlit, pojďme i dál spolu číst Boží slovo a sdílet. Reakce na domácí slavení, které od některých z vás přišly, jsou úžasné. Mnozí z vás, kteří jste našli odvahu pustit se doma ať už sami, nebo jen s těmi nejbližšími do domácí velikonoční liturgie, zakusili obrovské věci. A i když si samozřejmě nepřejeme, aby se podobná situace opakovala, troufnu si říct, že pro některé z nás bylo duchovně důležitější prožít právě takové Velikonoce, a ne jiné. Bůh je velký! Díky za vaše zkušenosti, krátká sdílení, fotky… Je to pro nás velké povzbuzení. Pán koná zázraky právě dnes, teď a vůbec nečeká, až budeme zase moct do kostelů.

Jak tedy spolu dál?

– v příloze vám posíláme aktualizovaný přehled naší společné Farní modlitby. Pokračujme, prosím, v modlitbě našeho čtvrtečního růžence na úmysl zastavení pandemie a ochrany našeho společenství a nám blízkých lidí ode všeho zlého.

Pokračujme i v četbě Božího slova. Ve velikonoční době se sluší, abychom se spolu pustili do Skutků apoštolů, tedy do příběhů o počátcích církve.

Na stránkách www.media.oblati.cz budete moct i dál nacházet povzbuzení, impulsy, i když možná v trochu jiné podobě.

Pokračujme i v modlitbě Živého růžence.

A opravdu v neposlední řadě vytrvejme i v modlitbě za déšť a vláhu.

– pokračujeme i v našich dvou soutěžích: FOTÍ CELÁ FARNOST a NAKAŽLIVÝ KVÍZ.

1) FOTÍ CELÁ FARNOST!

Prosíme, pošlete nám jakoukoli elektronickou cestou (mail, WhatsApp, Messenger, Instagram…) jednu fotku, tentokrát na téma:

téma IV.: Takovou buchtu jste ještě nejedli!

2) NAKAŽLIVÝ KVÍZ

Dnešní otázka určená dětem všeho věku, na kterou opět očekáváme odpověď v podobě OBRÁZKU, KRESBY… (zaslaných opět elektronicky), zní:

otázka IV.: Kdybych teď neseděl/a doma…

Díky a krásné Velikonoce!

Vaši misionáři obláti