Načítám Akce

• akce již proběhla.

Plaský varhanní podzim 2021

23. 10. 2021 /17:00 - 18:30

Římskokatolická farnost Plasy za finanční pomoci Plzeňského kraje a pod patronátem paní hejtmanky plzeňského kraje doc. PaedrDr. Ilony Mauritzové Ph.D. pro Vás na letošní rok připravili 1. ročník varhanního festivalu – Plaský varhanní podzim. Máme pro Vás připravené 4 koncerty v našem opraveném kostele Nanebevzetí Panny Marie. První koncert se uskuteční 05.09.2021 od 18.00 hod., bude věnován největším finančním sponzorům, kteří nám pomohli s naší finanční spoluúčastí při rozsáhlé opravě našeho kostela Nanebevzetí Panny Marie – plzeňskému kraji, městu Plasy a biskupství plzeňskému. Naše vzácné varhany po dlouhé pauze rozezní varhaník pan Jaroslav Tůma.

Druhý koncert se bude konat 18.09.2021 od 18.00 hod a přivítáme mezi námi na varhany pana Vladimíra Roubala s hostem panem Janem Vernerem na trubku. Tento koncert bude poděkováním všem, kteří pomáhali v boji s koronavirem v našem městě a okolí – nejenom všem zdravotníkům, ale i zaměstnancům obchodů, pošty, služeb, našim hasičům, zaměstnankyním pečovatelské služby, všem, kdo šili roušky, pomáhali s nákupy pro naše seniory a mnoha dalším, kteří se aktivně zapojili.

Třetí koncert se uskuteční 02.10.2021 od 18.00 hod. Přivítáme paní prof. Jitku Chaloupkovou na varhany a jako hosté vystoupí kytarové duo : Duo Manera – Soňa Vimrová a Miroslav Žára. Tento koncert bude věnován panu Ing. Lumíru Brendlovi, který má velkou zásluhu na záchraně našich vzácných varhan a který nás navždy opustil před rokem – 08.10.2020.

Poslední čtvrtý koncert se bude konat 23.10.2021 od 17.00 hod. Přivítáme mezi sebou varhaníka pana Aleše Noska. Na tomto koncertu, který se bude konat týden před Slavností Všech svatých a dnem Vzpomínky na všechny věrné zemřelé – Dušiček zavzpomínáme na všechny oběti koronaviru, zvláště na ty, kteří žili v našem městě a okolí. Zároveň vzpomeneme na všechny naše blízké, kteří nás již opustili, ale v našich srdcích a vzpomínkách jsou stále s námi.

Všichni věříme, že 1. ročník plaského varhanního koncertu se uskuteční a opět se všichni setkáme v nově opravených prostorách našeho kostela Nanebevzetí Panny Marie. Vstupné bude dobrovolné.

Prosím, sledujte stránky města Plas – www.plasy.cz a stránky naší farnosti www.omifarnostizapad.cz, kde Vás budeme informovat o aktuálních opatřeních v souvislosti s koronavirem.

Datum:
23. 10. 2021