Načítám Akce

• akce již proběhla.

Druhý ročník Plaského varhanního podzimu

17. 9. 2022 /18:00 - 20:00

Druhý ročník plaského varhanního podzimu Římskokatolická farnost Plasy za částečné finanční podpory Plzeňského kraje Vás co nejsrdečněji zve na Druhý ročník plaského varhanního podzimu s podtitulem Koncerty pro zpěv a varhany.

První koncert se bude konat v neděli 21.8.2022. Naše varhany rozezní prof. Jan Kalfus a můžeme se těšit na krásné hlasy začínajících zpěváků Kühnova dětského sboru pod vedením pana profesora Jiřího Chvály a pana Petra Louženského.

Druhý koncert se bude konat v sobotu 17.9.2022. Naše varhany tentokrát rozezní paní Markéta Schley Reindlová a svým krásným hlasem nás potěší Petra Kamenická.

Poslední třetí koncert se bude konat v neděli 9.10.2022. Naše varhany od Abrahama Starcka rozezní paní Daniela Valtová Kosinová a budeme se moci zaposlouchat do písní v podání operní pěvkyně a sopranistky, paní Markéty Klaudové, představitelky např. Mařenky v Národním divadle v Praze, Rusalky, Jenůfky a mnoha dalších rolí. Tento koncert bude věnován plaskému rodákovi, tenoru Richardu Sporkovi, který nás před 10lety navždy opustil.

Všechny koncerty budou začínat od 18.00 hodin. Vstupné bude dobrovolné a bude věnováno na pokrytí nákladů a honorářů, neboť dotace od Plzeňského kraje pokryje zhruba 1⁄2. Věříme, že nám dle svých možností pomůžete, abychom mohli založit tradici Plaského varhanního podzimu, ale určitě bez Vaší finanční spoluúčastí to my jako farnost samy nezvládneme. Současně Vás chceme požádat, aby jste pravidelně sledovali i naše webové stránky farnosti www.omifarnostizapad.cz, stránky města Plas www.plasy.cz a kulturní stránky našeho hlavního sponzora – Plzeňského kraje : www.turisturaj.cz, kde se dozvíte nejaktuálnější informace, např. pokud by byla nějaká omezení v důsledku covidu-19, ale současně se na těchto stránkách dozvíte i o dalších akcích v našem
kraji, regionu a naší farnosti.

Přejeme Vám krásné léto, pokud pojedete na dovolenou šťastnou cestu a ve zdraví se nám vraťte a přijďte se potěšit krásnou hudbou do našeho krásně zrekonstruovaného kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasích.

Datum:
17. 9. 2022