Právě si prohlížíte Předvánoční informace farnosti / 17. prosince 2021

Předvánoční informace farnosti / 17. prosince 2021

  • Rubriky příspěvkuInformace

Milí přátelé,

právě dnes vstupujeme z liturgického hlediska do předvánočního týdne. Texty se začnou soustředit na události, které bezprostředně předcházely Kristovu narození, a i naše přípravy na slavení této živé paměti budou den za dnem „naléhavější“. Každoročně si pro tyto dny přejeme, abychom se dokázali tomu shonu v nákupech, pečení, úklidu, zdobení, balení a strojení vyhnout, abychom si dokázali najít chvíli ticha… A nevím jak vy, ale u mě to obvykle končí zklamáním. Co kdybychom to letos pojali jinak…?! Nepřejeme vám letos předvánoční klid (vždyť i Mariiny „předvánoční“ dny byly plné stresu, starostí a spěchu), ale to, aby se náš úprk, shon a starostlivost staly už samy o sobě obdarováním, aby byly vědomím výrazem naší lásky k druhým, abychom je v Mariinu duchu proměnili z čiré nutnosti a potřeby v dar. Věříme, že tak zakusíme velký pokoj, a dokonce i adventní nezadržitelnou radost třeba i ve frontě na kapra, při pečení pracen, chaotickém shánění posledních dárků nebo při přípravě našich farních synodálních skupinek 😊. Prožijeme tak daleko křesťanštější přípravu na Vánoce, než by byl vysněný adventní „klídek“.

A právě do tohoto předvánočního pohybu vám posíláme pár informací:

1) Zde najdete pozvánku na předvánoční koncert, který se uskuteční už tuto neděli 19. prosince v 18:00 v kostele v Žebnici.

2) A zase ta synoda…

Chceme vás znovu vyzvat k tomu, abyste jen nečekali, až vás někdo z našich moderátorů synodálních skupinek sám osloví, ale hlásili se, pokud možno, sami.

Nejprve jedno malé objasnění názvosloví 😊:

Ve farnostech máme 6 koordinátorů synodální cesty. To jsou ti, kteří mají v našich farnostech na starosti samotný průběh synody, ti, kteří dbají na to, aby každý z nás měl příležitost se do cesty zapojit. Jak jsme vám psali už minule, na ně se můžete obracet s jakýmkoliv dotazem:

Irena Doleželová: 721 043 903 Vlaďka Hánová: 725 456 395

Kristýna Koderová: 777 710 802 Martina Vaňková: 737 600 889

František Pešík: 724 083 258 Pavel Sála: 737 207 232

A pak naši koordinátoři „vyškolili“ moderátory skupinek. To jsou ti, kteří budou jednotlivé malé skupinky (6 – 8 osob) doprovázet a dbát na to, aby probíhaly tak, jak mají. Právě na ty se, prosíme, obracejte, abyste byli do určité skupinky přiděleni. Skupinky se začnou scházet po Novém roce. Moderátoři se budou zároveň snažit i sami oslovovat vás. Někteří z koordinátorů budou zároveň i moderátory 😊:

Dolní Bělá:

Josef a Maruška Koderovi: skupinka fokoláre

Irenka Doleželová: skupinka biblického společenství

Zuzka Lášková

Jana Scherbaumová

Týnka Koderová

Jan Kalous

Jiří Kalmus

Křečov:

Alenka Bulínová

Maruška Fantová

Ledce:

Pavel Sála

Líšťany/Všeruby:

Martina Vaňková: skupinka sboru „kůrovců“ 😊

Jan Falkenauer: skupinka omladiny

(v případě zájmu by si jednu farní skupinku vzala Martina Vaňková a Michal Vaněk)

Manětín:

Martina Matušková

Jana Legová ml. (hlavně pro oblast Hvozdu)

František Pešík

Nečtiny:

Irena Šulková

Plasy:

Vlaďka Hánová

Pavel Hůrka

Jakub Popelka

Josef Kodera ml.

Prosíme, nebojte se oslovit kohokoliv z moderátorů! Rozdělení podle míst je jen orientační!

3) Připomínáme, že poslední „rorátní“ mše tohoto roku budeme slavit tuto neděli 19. prosince v 6:00 v Ledcích a Manětíně. Manětínská mše bude určena zvlášť (ale nejen!) rodinám s dětmi.

4) Události vánočních dní (Betlémské světlo, koncerty, „půlnoční“ a ostatní bohoslužby…) najdete v prosincových rozpisech, na plakátcích a také na tomto webu.

5) A pokud byste se chtěli na Vánoce naladit skvělým adventním dobrým skutkem, můžete hlasovat v soutěži o „Nejlepší stračenu 2021“ pro Lucku a Katku našeho Františka Pešíka ze Štichovického družstva! 😊

https://www.chdimpuls.cz/virtualni-prehlidka-2021

Pokojný předvánoční shon ve znamení obdarování vám přejí vaši obláti z Plas.