Právě si prohlížíte Farní informace / 26. listopadu

Farní informace / 26. listopadu

  • Rubriky příspěvkuInformace

Celý dopis ke stažení zde!

Milí přátelé,

tak nám pomalu začíná advent… Určitě jedno z nejkrásnějších období liturgického roku. Adventní očekávání nového začátku je vlastně obrazem celého našeho života. A letos – po tom všem, co jsme prožili a co stále ještě zakoušíme – snad ještě víc. Bude to jiný advent, ale rozhodně požehnaný. A my vás chceme už dnes vybídnout k tomu, abychom se společně a vědomě rozhodli novost adventu přijmout, Boží novost, která nás vždycky překvapí. Kdyby žena adventu, Maria, nepřijala Boží novost a jen brečela nad tím, že to není všechno tak, jak to bylo dřív, nebo tak, jak by si sama představovala, Boží Syn by se jen stěží mohl narodit.

Abychom se Božímu příchodu ve všednosti našich dní lépe otevřeli a abychom se s ním hlavně mohli setkat společně, nabídneme vám letos čtyři adventní bohoslužby „v obýváku“. Víme, že už se mohou slavit eucharistie, že pokud se nestane nic neobvyklého a někdo z nás třeba neskončí v karanténě, tak se s mnohými z vás už budeme vídat osobně v kostele, ale přesto by byla nejen škoda, ale troufáme si říct i prohra nás všech, kdybychom se teď zřekli společné rodinné liturgie nebo třeba i bohoslužby o samotě doma. Bůh se s námi nechce setkávat jen v neděli v kostele. Křesťanská víra je o každodennosti, o obyčejnosti a rutině, kterou Boží přítomnost může proměnit ve výjimečný okamžik. Kdykoliv a kdekoliv.

Adventní bohoslužby v obýváku“ jsou určeny pro každého: modlit se můžeme sami nebo s rodinou. Vždy to ale bude ve společenství s celou naší farní rodinou a s našimi přáteli. Nejvhodnější by bylo prožívat adventní bohoslužby buď v sobotu večer, nebo v neděli večer. Bohoslužba bude totiž vždy spojena s okamžikem zapalování nové svíčky na adventním věnci. Proto je třeba si adventní věnec obstarat. Ale není nutné kvůli tomu jezdit do města… Stačí možná jen vzít malou krabici nebo víko od krabice, vysypat je ořechy a do nich jednoduše postavit čtyři svíčky.

Jako znamení toho, že nejsme rozhodně sami, i když se teď mnohdy především starší z nás musí bez společnosti obejít, vám vždy pošleme spolu s textem modlitby také odkaz na krátké adventní video, ve kterém nám vždy jedna z našich rodin nebo jeden z našich farníků popřeje hezký advent. Z každého farního okruhu jsme oslovili vždy jednoho.

Pokud by vám naše nabídka nevyhovovala, můžete využít také návrhů plzeňského biskupství. Jeho pastorační oddělení připravilo na letošní advent opravdu bohatou nabídku společné modlitby (a nejen) na dálku. V sobotu 28. listopadu v 18:00 můžete například sledovat online žehnání adventních věnců s biskupem Tomášem. Připravena je i adventní rekolekce, slovo na každý den a mnoho dalšího. Všechno podstatné najdete zde: https://www.bip.cz/adventavanoce2020

Upozornit vás chceme ještě na náš farní projekt Ježíškova vnoučata, ke kterému jsme se na základě vašich ohlasů rozhodli. Jako farnost Dolní Bělá, Ledce, Manětín a Plasy chceme udělat vánoční radost sedmdesátiletému panu Jaroslavovi z Města Touškova, který si přeje nový notebook. Ten starý si bohužel rozbil, když upadl. Mluvili jsme s paní pečovatelkou, která má tento projekt v domově, kde pan Jaroslav bydlí, na starosti, dostali jsme od ní podrobnější informace a teď vybíráme co nejvhodnější počítač. Děkujeme všem, kteří jste už přispěli. Pokud by se chtěl někdo ještě do sbírky zapojit, stačí poslat jakoukoli částku na účet: 239472296/0300 a do zprávy napsat „Ježíškova vnoučata“. Přispět můžete i hotovostí. Stačí ji předat jednomu z nás oblátů. Moc děkujeme, že můžeme dělat radost společně.

Do vánočního obdarování se ale můžete zapojit i jinak. Už jsme vás informovali o tom, že spolu s rodinami Koderových a Scherbaumových připravujeme do Plas betlém v životní velikosti. Zamýšlíme ho především jako místo setkání. Kdybyste chtěli přispět svým dílem, byli bychom rádi za malé celofánové balíčky s cukrovím. Stačí, když v jednom balíčku budou 2 – 3 kousky. V dnešní době je třeba, aby všechno bylo hygienicky zabalené.

Milí přátelé, děkujeme za vaše společenství, modlitbu i pomoc. Pojďme prožít začínající advent společně a otevřít se tak novým příchodům vzkříšeného Pána do našich životů. Bude to radost!

Vaši obláti.