Právě si prohlížíte Farní informace / 11. prosince

Farní informace / 11. prosince

  • Rubriky příspěvkuInformace

Informace ke stažení zde!

Milí přátelé,

uprostřed adventu vás opět zdravíme z Plas. Tentokrát budou naše informace kratší… Tedy alespoň doufáme. 😊

Jak už jistě víte, právě horečně probíhá zapisování na vánoční eucharistie (24. a 25. prosince). Až na pár drobností se zdá, že by to mohlo vyjít. Jenže… na biskupství se už proslýchá, že možná budeme opět přesunuti do „čtvrtého PSA“, což by samozřejmě naše úsilí zcela zhatilo. Prozatím tedy, prosíme, berte všechno tak, jak bylo oznámeno, a pak uvidíme. Ale snad už jsme si na podobné situace letos zvykli. Jedno je jisté, Pán přichází a přijde i letos a Vánoce oslavíme tak nebo tak.

Pokud jde o příležitost k svátosti smíření, nabízíme v sobotu a neděli 12. a 13. prosince a pak 19. a 20. prosince vždy půl hodiny před každou mší. Výjimkou jsou Líšťany a Všeruby, kde je času přede mší méně. V případě potřeby se ale snadno domluvíme.

Dále vás chceme upozornit na to, že sbírka na misie, která se i letos měla konat tradičně na Misijní neděli a která byla zrušena z důvodů lockdownu, proběhne v našich kostelích tuto neděli 13. prosince. Peníze ze sbírky budou jako vždy odeslány na účet Papežských misijních děl.

Máme na vás také jednu prosbu. Přípravy na nový venkovní plaský betlém pomalu vrcholí a nám by se hodily velké pětilitrové zavařovací sklenice. Chtěli bychom do nich vložit svíčky a lemovat jimi cestu k betlému. Pokud byste čirou náhodou nějakou velkou zavařovačku doma měli a zrovna byste ji nepotřebovali, budeme za ni rádi. Stejně tak za větší zbytky svíček, které bychom mohli ještě použít. Velké díky.

V příloze samozřejmě najdete třetí adventní bohoslužbu v obýváku a v sobotu se můžete na farních webových stránkách nebo na farním Facebooku podívat na další přání od jedné z našich farních rodin nebo z jednoho našeho farního domova.