Právě si prohlížíte Aktuální harmonogram otevřených kostelů

Aktuální harmonogram otevřených kostelů

Situace se bohužel překotně vyvíjí. Aniž bychom měli a chtěli šířit paniku nebo strach, je třeba začít opravdu vnímat závažnost toho, co prožíváme. Pro nás křesťany je to příležitost k žití a předávání naděje a postojů pro naši víru typických: solidarity, vzájemnosti, spoluzodpovědnosti, bratrství… Škoda, že ještě není přeložena nová encyklika papeže Františka, která právě o takovém životním stylu pojednává.

Otec biskup Tomáš včera (v pátek 16. října) zveřejnil nový dopis „Prosím, zůstaňte doma!“ určený všem diecézanům. Najdete ho v plném znění tady. Za domov, kde máme v těchto dnech zůstávat, označuje o. biskup naše domy a byty, přírodu, ale i kostely, kde se ale nemáme shromažďovat společně, ale pouze jednotlivě přicházet k přijetí svátosti eucharistie. Zdůrazňuje přitom, že se ani na cestě do kostela nebo z něj nemáme zdržovat s přáteli, které tam potkáme.
Podle pokynů, které jsme jako kněží k tomuto dopisu dostali, jsme se tedy rozhodli, že v nastávajícím období nebudeme až do odvolání sloužit společně eucharistii, ale umožníme vám přistupovat jednotlivě k přijetí svátosti eucharistie a samozřejmě i svátosti smíření (na požádání). Stejně tak můžeme navštívit doma ty, kteří do kostela přijít nechtějí nebo nemohou, ale pouze na krátkou návštěvu se sv. přijímáním za dodržení všech nutných hygienických opatření.
Pro následující týdny tedy najdete otevřeny kostely s možností přijetí eucharistického Pána v následujících dnech a časech:

středa 17:00 – 18:00 Manětín
čtvrtek 18:00 – 19:00 Ledce
pátek 18:00 – 19:00 Dolní Bělá
sobota 16:00 – 17:00 Nečtiny
neděle 8:00 – 9:00 Dolní Bělá
neděle 8:00 – 9:00 Manětín
neděle 9:30 – 10:30 Křečov
neděle 10:00 – 11:00 Ledce
neděle 11:00 – 12:00 Žebnice od 25. 10!!! V neděli 18. 10. v Plasích na faře!
neděle 11:30 – 12:30 Všeruby (25. 10.) nebo Líšťany (1. 11.) atd. 

Pro všechna místa a všechny časy platí, že nebude žádný společný začátek ani konec. Prosíme, abyste se neshromažďovali ani před kostelem ani uvnitř. Dodržujte, prosíme, předepsané rozestupy.
Odřekněme si teď znovu na nějaký čas fyzickou blízkost, abychom se z ní mohli zase co nejdříve radovat. Všechny vás prosíme, abychom se za aktuální situaci modlili. Přímluvy na dobu pandemie si můžete stáhnout zde.