Právě si prohlížíte Adventní odpočítávání 22

Adventní odpočítávání 22

  • Rubriky příspěvkuInformace

Milí přátelé,
v neděli 27. listopadu vstoupíme společně do letošní adventní doby. Během nedělních eucharistií budeme v našich kostelích žehnat adventní věnce a také svíčky k letošnímu Adventnímu odpočítávání.
Ohlasy a zkušenosti z loňska nás přivedly k tomu, že se chceme spolu s vámi i letos pokusit navodit adventní atmosféru a udělat předvánoční radost i po domech a v rodinách, kde možná nežijí lidé, kteří by pravidelně chodili do kostela nebo by přesně věděli, co vlastně advent znamená. A právě adventní dny jsou tou chvílí, kdy jsme všichni vůči tajemství našich životů otevřenější a citlivější k lidské i Boží blízkosti.

O první neděli adventní (27. listopadu) si tak můžete v našich kostelích vyzvednout při mši vždy pár požehnaných svíček (několik na obec) nebo si můžete k požehnání přinést i svíčky vlastní. Ty pak budou spolu s vánočním příběhem a modlitbou stejně jako loni putovat po domech. Pak už jen stačí, když si svíci v neděli 27. listopadu večer doma zapálíte, posadíte se s rodinou, s přáteli nebo sami spojeni v duchu se svými blízkými kolem stolu, uděláte si chvilku klidu a času na to, abyste si společně vánoční příběh přečetli a třeba si jen obyčejně popovídali. Na přiložený list papíru můžete k danému datu napsat své jméno, třeba jen křestní, a přidat vánoční vzkaz nebo přání pro druhé. Pak svíčku spolu s příběhem a vzkazovým listem vezmete a předáte v okolí někomu známému: sousedovi, příbuznému, přátelům… Vysvětlete jim, prosíme, dobře, co s ní mají dělat. Udělejte to nejlépe hned druhý den (pokud vám to nevyjde, předejte svíčku tak rychle, jak budete moct). Ten, komu putovní svíci předáte dál, udělá další den (tedy optimálně 28. listopadu) totéž. Každý den až do Vánoc by se tak mohla každá naše putovní svíčka rozhořet v 28 domácnostech.

Pokud svíčka doputuje k svému cíli a najde tedy 24. prosince svého posledního majitele, ten může, bude-li chtít, zanést vzkazový list na faru v Plasích nebo v Dolní Bělé (popř. ho poslat poštou na adresy uvedené na listu) a my vzkazy zveřejníme na našich stránkách a sociálních sítích.

Těšíme se na to, že spolu s vámi rozjasníme advent v co nejvíce domovech v našich vesničkách, vesnicích a městech i letos.

Z Plas vás zdravíme a přejeme hezký adventní čas.